Rajd Górski Służby Zdrowia „Bieszczady 2023" - Zdjęcia

Udział w tegorocznym 32. Rajdzie Górskim Służby Zdrowia „Bieszczady 2023” zadeklarowało 237 osób, przyjechało 230 w wieku od pół roku – Kuba, najmłodszy uczestnik, rocznik 2023 - do rocznika 1948. Rotacja „rajdowiczów” była duża, wpadali na 2-3 dni lub przyjeżdżali 1-2 dni przed oficjalnym rozpoczęciem i wyjeżdżali po 8-9 dniach. Hotel Górski w Ustrzykach Górnych i teren wokół niego stworzył możliwość bezkolizyjnego pobytu  tak licznej grupy, zwłaszcza dzieci, których było 56 (6 m-cy do 12 r.ż.).

                Rajd to impreza, która jest dla dorosłych okazją do poznania nowych, świetnych ludzi, przeżycia przygody, zabawy jak we wczesnej młodości na koloniach czy obozach. Dla dzieci to tydzień swobody, kontaktu z naturą i rówieśnikami, oderwania się (przynajmniej na kilka godzin) od komórki, komputera itd. Poza wyjściem w góry organizowane były dla nich różne zajęcia: warsztaty „Pies przyjaciel dzieci”, zajęcia plastyczne, mini disco z DJ, ulubiony bieg z przeszkodami czyli Rajdmageddon. Dzieci potrafiły też zająć się same sobą, była zabawa w chowanego, wieczorne koncerty niespodzianki.

                Ustrzyki Górne to  miejsce, z którego można wejść ( i zejść ) na większość kultowych bieszczadzkich tras turystycznych. Być może dlatego tegoroczny rajd cieszył się taką frekwencją. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony tydzień,  dziękuję za pomoc i chęć pomocy przy organizacji różnych wydarzeń rajdowych, za to, że byliście. Szczególnie dziękuje dzieciom za piękną laurkę, którą narysowały dla organizatorów i pracowników hotelu.

                W imieniu organizatorów i uczestników rajdu dziękuję partnerom rajdu: Multifarb, Olimp Lab, Dermedic, Gal Insurance oraz dofinansowanie od KS NRL i KSTiK ORL w Rzeszowie.  

MSz                                                                                                                                                                   

Fotoreportaż z rajdu. Zdjęcia: D. Tuleja, B. Drotlef, R. Anielski, E. Kosik, B. Bartnik, J. Wilam       

 

Miejsce: „HOTEL GÓRSKI” gm. Lutowiska, Ustrzyki Górne 1, 38-713 Ustrzyki Górne

Termin: 29.07-6.08.2023 r.