POMAGAMY

 • zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do współudziału w tworzeniu XVI Edycji Plebiscytu oraz Gali "Miłosierny Samarytanin Roku".

  Organizowany Plebiscyt, w tym momencie w skali ogólnopolskiej, służy propagowaniu postaw obywatelskich, solidarności oraz różnorodności form niesienia pomocy zarówno na płaszczyźnie Służby Zdrowia, jak i poza nią.

  Wierzymy, że te idee, towarzyszące nam przy organizowaniu tego wydarzenia zachęcą także Państwa do wsparcia tej inicjatywy krakowskich wolontariuszy.

  Pozostaję do dyspozycji i chętnie udzielę szczegółowych odpowiedzi na wszelkie pytania, jak również kwestie organizacyjne.

  W załączeniu oprócz Pisma skierowanego do Pana Prezesa, przesyłam podstawowe informacje dotyczące organizowanego Plebiscytu.

  Z poważaniem,

  Roksana Pilch

  Asystentka Zarządu

  Wolontariat św. Eliasza

  tel.kom. 885-512-500

 

 • Koleżanki i Koledzy,

Wielkopolska Izba Lekarska wielokrotnie pokazała, że nasi lekarze i lekarze dentyści a także pracownicy potrafią zjednoczyć się w dobrej sprawie i pomóc komuś, kto na ich pomoc bardzo liczy.

Tym razem sprawa ze względu na fakt konieczności uzbierania sporej kwoty na terapię w Stanach Zjednoczonych musi wyjść poza Wielkopolskę.

Pomoc, o którą prosimy dotyczy pracownicy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Anny Korzy, u której  zdiagnozowano agresywnego, potrójnie ujemnego raka piersi. Ania jest bardzo dzielna i silna. Walczy o swoje życie, bo ma dla kogo – jest żoną i mamą 3 wspaniałych dzieci.  

W poniższym linku dokładnie opowiada swoją historię, a ja proszę Was o to, by ją wesprzeć a jej prośbę po prostu rozpropagować dalej:

https://pomagam.pl/potrojniepozytywna?fbclid=IwAR3sKu4glzcLWeTjoOtbLsqwHju-mvYai_Okt38d_L8nIalxAmsLC6fm7ns

 

Jeśli możecie, pomóżcie…

 

Z koleżeńskim pozdrowieniem

 

Artur de Rosier

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej

Wielkopolskiej Izby Lekarskiej


 

 • Koleżanki i Koledzy,

chciałabym przekazać Wam historię, która bardzo mnie poruszyła, historię doktora Pawła Drojeckiego - chirurga naczyniowego z Torunia. We wrześniu zeszłego roku zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim i jest całkowicie zależny od pomocy najbliższych. Doktor Paweł ma jednak szansę na zatrzymanie choroby - został zakwalifikowany do terapii autologicznymi komórkami macierzystymi. Leczenie może zostać rozpoczętę już w listopadzie - przeszkodę stanowi jedynie kwota, jaką w tym celu należy uzbierać - potrzeba 3. milionów złotych. 

 

Historię doktora Pawła poznałam za sprawą reportażu w telewizji śniadaniowej. Pomyślałam, że dzięki temu szybko uda się zakończyć zbiórkę. Aktualnie - w czwartym dniu po emisji programu - uzbierana kwota wzrosła zaledwie o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Powodu tego stanu rzeczy upatrywałam w ponurej myśl o tym, jak zwyczajny człowiek może zareagować na informację, że lekarz potrzebuje pieniędzy. Ta myśl skłoniła mnie do działania. Postanowiłam szukać sprzymierzeńców w naszym środowisku - tylko solidarność naszej grupy zawodowej może pomóc osiągnąć sukces w tej zbiórce. Każdy z nas - często ekstremalnie aktywny zawodowo - najlepiej potrafi wyobrazić sobie stopień tragedii równoznaczny z utratą możliwości wykonywania zawodu. Proszę, nie bądźmy obojętni. 

 
Szczegółowe informacje na temat doktora Pawła znajdują się pod adresem: 

 

https://www.siepomaga.pl/zycie-pawla

 

Pod tym adresem istnieje możliwość przekazania środków dla doktora Pawła. Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację, a płatności online bezpieczne. Nie osiągam żadnych materialnych korzyści z jej udostępnienia.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Joanna Laskowska
 

Powrót do aktualności